ABA Šumperk, společnost s ručením omezeným,

vznikla v roce 1993. Společnost se orientuje na zpracování tenkostěnných a tlustostěnných plechů různými technologiemi s důrazem na finální operace svařování. Kromě výrobků z plechu jsou ve velké míře zastoupeny i profilové svařence do celkové hmotnosti 5t, které slouží jako základ pro uložení motorů, čerpadel a jiných speciálních strojů. 

Od roku 1993 do roku 1999 se společnost soustředila na nerezovou výrobu pro gastronomii a zdravotnictví. Nerezová výroba byla zachována v menším rozsahu i do současnosti. Jedná se zejména o vybavení pekáren, laboratoří a o nerezové infrastrukturní rámy a poklopy do hygienicky náročných provozů. Od roku 1999 vyrábí společnost modulární filtrační jednotky pro čištění vzduchu a další výrobky pro světovou jedničku v oboru, firmu Nederman.

Od roku 2008 byla postupně zahájena výroba těžších tlustostěnných svařenců, zejména pro zemědělské stroje, lesnické stroje, podvozky a kabiny různých dopravních prostředků. V roce 2014 se dalším novým oborem stávají různě těžké profilové svařence, které slouží k uložení speciálních strojů. Zároveň také postupně začíná výroba netlakových nádob různých velikostí. V roce 2017 se jedná o nádoby o průměru 1500mm v délce do čtyř metrů. O rok později je již v sériové výrobě nádoba o průměru 1800mm.

Od ledna 2018 je většinovým vlastníkem naší společnosti společnost FORTEX-AGS, a.s. Tato společnost kromě činností stavební výroby a výroby čističek odpadních vod, provozuje i kovovýrobu se specializací na přepravní palety, robotické palety a sekvenční vozíky. Současně se zabývá i vývojem těchto palet. Vzájemné využívání technologického parku obou společností dává do budoucna nové možnosti pro potencionální výrobu.

Pro zajištění poměrně rozsáhlé výrobní náplně se společnost postupně technologicky dovybavuje. Společnost vlastní CNC obráběcí centrum, zakružovačky trubek a profilů, zakružovačky plechů, různá specielní polohovadla a další specielní technologické vybavení. Svoji produkci společnost realizuje v areálu, který se rozkládá na celkové ploše 19.995 m2.   Z toho zastřešené strojírenské haly činí 4.748 m2 a venkovní asfaltové a betonové plochy, které slouží pro manipulaci a skladování, činí 10.961 m2.

Komplexnost zpracování velkosériových a malosériových zakázek doplňuje nabídka povrchových úprav, zejména lakování (vlastní mokrá lakovna), žárové a galvanické zinkování.

Všechny produkty jsou vyráběny ve vysoké kvalitě a v požadovaných termínech pod kontrolou managementu jakosti podle ISO 9001:2009 a dle ISO 3834-2:2006, v rozsahu svařování dílů zemědělských strojů, svařování dílů pro vzduchotechniku a svařování ocelových konstrukcí.